Sobota, 26 Maja 2018, Ilość odwiedzin:
Aktualności Zarząd 1% podatku Kontakt Wszystko o ADHD Projekty Zapytania ofertowe Konferencje Galerie Terapie dla dzieci Warsztaty dla dobrych rodziców Szkolenia Rekomendujemy Wspierają nas Przyjaciel Tygryska Do sponsorów Polityka Plików Cookies. Prasa o ADHD
mecenat

 

   

 


 

 

 

 

współpraca
Aktualności
Zajęcia socjoterapeutyczne dla dzieci

Stowarzyszenie zaprasza na zajęcia socjoterapeutyczne

dla dzieci w ramach autorskiego programu:


Socjo -  Grupa

 

Socjoterapia jest formą pracy, której zadaniem jest przede wszystkim niesienie pomocy dzieciom i młodzieży w ich rozwoju zarówno osobistym jak i społecznym.  Jej celem jest wspieranie dzieci i młodzieży w rozwijaniu się, braniu odpowiedzialności za własne życie przy jednoczesnym radzeniu sobie z codziennymi trudnościami.


    Program socjoterapeutyczny Socjo-Grupa stanowi bezpośrednią formę pomocy adresowaną do dzieci borykających się z różnorodnymi problemami osobistymi, a w tym: z nieśmiałością,  zaniżonym poczuciem własnej wartości,  mającej trudności z okazywaniem emocji, mającej trudności z nawiązywaniem relacji z rówieśnikami i dorosłymi,  sprawiających trudności wychowawcze,  przejawiających zachowania agresywne.

 

Celem programu jest profilaktyka zachowań ryzykownych wśród dzieci oraz  poprawa funkcjonowania psychospołecznego uczestników zajęć poprzez nabycie podstawowych umiejętności społecznych oraz zasad współżycia w grupie, poprawę relacji z rówieśnikami i osobami dorosłymi, nabycie umiejętności radzenia sobie z emocjami.

 

Zajęcia w ramach programu mają charakter ustrukturalizowanych spotkań grupowych, które służą realizacji celów edukacyjnych, terapeutycznych i rozwojowych.

Na realizację założeń programu składają się odpowiednio dobrane gry, zabawy i ćwiczenia, dzięki czemu są one gwarantem: dostarczenia uczestnikom doświadczeń korekcyjnych, odreagowania napięć emocjonalnych, nauki nowych umiejętności psychospołecznych. W pracy z dziećmi i młodzieżą będą wykorzystywane metody aktywne, a wśród nich, m.in: elementy pedagogiki cyrku, drama stosowana, elementy bajkoterapii.


 

1 zajęcia: 90 min.

Cykl: 12 spotkań warsztatowych

Rozpoczęcie zajęć: 8 marca 2017 r

Zbieramy grupę dzieci uczących się w klasach IV-VI

             Grupa warsztatowa: 8-10 osób.

Prowadzenie: 2 socjoterapeutów

Zgłoszenia przyjmujemy mailowo: adhd-rzeszow@wp.pl oraz 665721148wstecz
Edito CMS v2.2
Skuteczne pozycjonowanie
Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci z ADHD - Rzeszów ul. Dąbrowskiego 1/5A startwsteczdo góry