Auta na abonament – poznaj tę metodę i czerp korzyści

O ile posiadanie zupełnie nowego samochodu prosto z salonu, bez wątpienia jest perspektywą bardzo atrakcyjna, o tyle koszty związane z zakupem takiego auta wcale nie będą już się nam tak bardzo podobać. Gotówkowe nabycie pojazdu z zerowym przebiegiem niestety nie stanowi możliwości dla każdego, a w większości przypadków jedyne co nam pozostaje to poszukiwanie używanych egzemplarz lub ewentualnie zorientowanie się, jakie istnieją alternatywne metody finansowanie. Jedną z nich jest właśnie abonament samochodowy.

Dla wielu pomysłauta na abonament może brzmieć sam w sobie dość abstrakcyjnie, aczkolwiek warto mieć świadomość, że ten sposób finansowania usług nie jest już ograniczony wyłącznie do telefonii komórkowych. Obecnie, w zamian za comiesięczną opłatę, możemy użytkować zupełnie nowy samochód, a wszystko to na określonych zasadach, które stanowi umowa. Najczęściej, obowiązuje ona od 12 do 24 miesięcy, aczkolwiek często spotkamy również inne konfiguracje. Wszystko dostosowywane jest do konkretnego klienta.

O czym powinien wiedzieć klient, którego interesują auta na abonament?

Jeśli zdecydujemy się na tę formę finansowania samochodu, otworzy się przed nam szereg możliwości, jeżeli chodzi o wybór marki, segmentu, modelu, a nawet wyposażenia samochodu. Tak naprawdę, bardzo często okaże się, że możemy wybrać niemalże idealnie dostosowany do naszych potrzeb egzemplarz. Użytkowanie go odbywa się w zamian za comiesięczne opłaty abonamentowe. Mogą one wydawać się dość wysokie, aczkolwiek warto mieć na uwadze fakt, że to oraz tankowanie paliwa, to będą jedyne koszty jakie spotkają nas podczas jazdy samochodem pochodzącym z umowy abonamentowej. Comiesięczny czynsz zawiera już w sobie koszty związane z wieloma elementami, jakie musiałby zapewnić właściciel pojazdu na własną rękę. To chociażby przeglądy techniczne, ubezpieczenie, gwarancja pojazdu zastępczego, czy też sezonowa wymiana ogumienia, części oraz płynów eksploatacyjnych.