Czy warto korzystać z firm szkoleniowych ?

Brak rozwoju w biznesie oznacza stagnację, a stanie w miejscu to jak robienie kroku w tył. Firma, która chce być konkurencyjna na rynku i która chce zarabiać powinna robić wszystko co w jej mocy, aby się rozwijać – inaczej zostanie jedną z tych wielu zapomnianych firm, które walczą o przetrwanie ostatnimi siłami, albo już zniknęły z mapy firm w regionie. Nie jest tajemnicą, że największą siłą firmy są jej pracownicy. Warto zatem inwestować w nich i w szkolenia.

Dlaczego firma szkoleniowa?

Odpowiedź na pytanie: dlaczego firma szkoleniowa? – jest bardzo proste! Firmy takie działają bardzo profesjonalnie. Zatrudniają wyłącznie najlepiej wykwalifikowanych pracowników i dobierają ich skrupulatnie do działań i do obszarów prowadzonej przez siebie działalności. Dlatego, podejmując współpracę z taką firmą można mieć pewność, że zyskamy profesjonalne wsparcie. Firmy szkoleniowe mają również rozległe kontakty, dzięki czemu mogą zaproponować współpracującym z nimi firmami ciekawe propozycje szkoleniowe.

Idealnie dopasowane szkolenia

Jednym z zadań firm szkoleniowych jest jak najlepsze dopasowanie szkolenia do profilu prowadzonej działalności, branży, konkurencji, celów firmy i kierunku rozwoju. Wszystko to ma duże znaczenie. Tylko dobrze dopasowane szkolenia są w stanie pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie całej firmy.

Podwyższanie kompetencji i wiedzy

Podwyższanie kompetencji i wiedzy jest kluczowym elementem odpowiadającym za skuteczność i efektywność działań podejmowanych w konkretnej firmie. Niestety, w wielu przedsiębiorstwach po prostu brakuje środków na rozwój. Właśnie w takiej sytuacji warto zgłosić się do firmy szkoleniowej, nazywanej często firmą konsultingową. Dobre firmy często podejmują współpracę z różnymi organizacjami i posiadają dostęp do różnorodnych baz, m.in. Bazy Usług Rozwojowych. Dzięki temu mogą znaleźć dla konkretnej firmy nie tylko szkolenie, ale również mogą postarać się o jego dofinansowanie w wysokości nawet 80%! To naprawdę dużo. Dzięki temu wiele firm, które do tej pory mogły wyłącznie pomarzyć o rozwoju swoich pracowników, teraz będą mogły skorzystać z realnego wsparcia.

Szkolenia zależą od regionu, w którym zarejestrowana jest konkretna firma. Nie każdy region/województwo, prowadza takie same szkolenia i w tym samym czasie.

Współpraca z dobrą firmą szkoleniową zapewnia wsparcie w zakresie programów szkoleniowo-doradczych wraz z dofinansowaniem, znacznie ogranicza ryzyko niewłaściwego wydawania środków, które mają zostać przeznaczone stricte na rozwój przedsiębiorstwa. Firmy konsultingowe zapewniają również wiele programów rozwojowych, które są idealnie dostosowane do realnych potrzeb uczestników.

Firma doradcza spełnia również inne zadania. Bardzo często można na niej polegać przy obsłudze projektów. Oznacza to, że pomaga ona w przygotowaniu wniosków o dofinansowanie, rozliczenie wniosków oraz kontakt z operatorami, a więc specjalnie wyznaczonymi osobami w danym województwie, które odpowiedzialne są za przyznawanie środków na szkolenia.