Czym są jednorazowe nakłuwacze?

Są to urządzenia, dzięki którym możliwe jest skuteczne pobieranie próbek krwi kapilarnej. Wszystko zależy od tego, jaki typ lancetu chcemy używać. Jednorazowe nakłuwacze są stosowane w przychodniach, szpitalach oraz laboratoriach. Ich zastosowanie jest jasno sprecyzowane. Nakłuwacze jednorazowe są także pewną integralną częścią w programach skutecznego zapobiegania różnym zranieniom. Są to urządzenia ostro zakończone oraz dopasowane są kolorystycznie. Tym się między sobą różnią.

Jakie wyróżniamy główne właściwości jednorazowych i bezpiecznych nakłuwaczy?

Otóż, nakłuwacze jednorazowe są często wymagane w medycynie. Ich igły są odpowiednio sterylizowane tak zwanymi promieniami gamma. Są one również zabezpieczone pewną nasadką. Ich zamknięta obudowa sprawia, że nie ma możliwości zranienia się zarówno przed ich użyciem, jak i po ich użyciu. Z tego faktu powinniśmy zdawać sobie sprawę. Praktycznie nie ma możliwości ponownego użycia nakłuwaczy jednorazowych, gdyż ich mechanizm ma opcję dezaktywującą. Jest to bardzo ważne, kiedy mówimy o bezpieczeństwie korzystania z nakłuwaczy jednorazowych.

Łatwość w użyciu nakłuwaczy jednorazowych. Na czym polega?

Ich obsługa jest bardzo prosta oraz w pewnym sensie niezwykle intuicyjna. Chodzi przede wszystkim o dwustopniową aktywację. Nie jest wymagane wcześniejsze ładowanie. Nasadka ochronna jest bardzo długa i szeroka. Łatwo się ją zdejmuje. Dzięki precyzyjnej konstrukcji zapewnione jest wygodne ułożenie palca. Wtedy można pobrać właściwą próbkę krwi. Powinniśmy o tym pamiętać.

Tagged : /