Do czego przyda się nam tablica korkowa? Zastosowanie oraz dostępne rodzaje

Kiedy jesteśmy ludźmi aktywnymi, musimy w jakiś sposób panować nad pewnym nadmiarem obowiązków, jakie spoczywają na naszych barkach. Istotne telefony, spotkania, wizyty lekarskie i wiele więcej, a o wszystkim musimy pamiętać. Kiedy jest tego naprawdę sporo, bardzo łatwo zapomnieć o czymkolwiek. Warto odnaleźć metodę, która pozwoli nam na gromadzenie notatek i przypomnień o ważnych sprawach w jednym miejscu, aby te znajdowały się w zasięgu naszego wzroku.

Tablica korkowa to takie narzędzie, które może nas wesprzeć. Warto postarać się, aby ta zwisła na naszej ścianie, przy naszym stanowisku pracy. Dzięki temu, będzie ona dla nas zawsze widoczna. Na tablicy korkowej możemy nieustannie umieszczać nowe, kolejne informacje, a pozwolą nam na to klasyczne szpilki, które bardzo dobrze wbijają się w miękki korek.

Korkowa tablica, jako nieodłączny element biura, szkoły i wielu innych miejsc

Nie każdy musi się z tym w pełni zgodzić, jednak tablica korkowa potrafi być jednym z ważniejszych elementów funkcjonowania firmy! Może ona stać się doskonałym miejscem do tego, aby umieszczać tam istotne informacje. Najważniejsze numery telefonów, adresy mailowe, a także ogłoszenia dla pracowników. Korkowa tablica będzie w stanie przyjąć każdą formę informacji, o ile te będzie można umieścić na kawałku papieru. Co więcej, są to najsolidniejsze tablice spośród wszystkich. Te tworzy się z materiałów naturalnych, które dają szansą na bezpieczne i wieloletnie użytkowanie. Nie musimy męczyć się z irytującą taśmą klejącą, gdyż potrzebne będą nam tylko szpilki wielokrotnego użytku.

Tablica korkowa do szkoły? Dlaczego nie? Będzie to doskonała okazja, aby nauczyciele mogli umieszczać tam informacje dla swoich uczniów. Ci drudzy, będą mogli tam przypinać chociażby swoje plastyczne prace, szkolne gazetki i wszelkie inne materiały edukacyjne. Korkowa tablica sprawdzi się też jako narzędzie do prezentowania swych wspomnień rodzinnych, pod postacią zdjęć. Korkowa powierzchnia powoduje, że fotografie możemy dowolnie modyfikować i aktualizować wtedy, kiedy tylko zechcemy.

Duża, średnia, a może mała? Rozmiary tablic korkowych…

Obecnie, w wielu sklepach uda się nam odnaleźć tablice korkowe, a te dostępną są dla klientach w wielu różnych rozmiarach. Znajdziemy zatem zarówno te małe o wielkości kartki A5, jaki i ogromne, przyjmujące wielkość formatu A0. Niezależnie jednak od tego, tablica nigdy nie będzie zbyt ciężka, aby nie móc powiesić jej na ścianie. Dokonamy tego z łatwością, a wystarczy użyć niewielkich haczyków i kołków. Warto wiedzieć, że tablica korkowa nie musi wisieć na ścianie, gdyż z powodzeniem ustawimy ją też na szafce lub biurko, jednocześnie opierając ją pionową powierzchnię. Takie tablice posiadają najczęściej ramki z naturalnego, sosnowego drewna, które bywa również lakierowane. Z uwagi na to, może zachować swoją naturalną fakturę oraz bardzo estetyczny wygląd.

Tagged : /