Jakie gatunki jabłoni wykorzystać na swojej działce?

Jabłka nie tylko są smaczne, ale również pożywne i mogą dostarczyć nam wielu witamin. Dlatego, jeśli mamy wolną przestrzeń na swojej działce, to warto pomyśleć o ich posadzeniu. Jakie odmiany najlepiej wykorzystać? Jaki gatunek jabłoni sprawdzi się na naszej działce? Podpowiadamy!

Jakie gatunki jabłoni mamy do wyboru?

Trzeba przyznać, że zarówno producenci, jak i dystrybutorzy drzewek owocowych stanęli na wysokości zadania, ponieważ do swojej dyspozycji mamy bardzo dużo odmian jabłoni. Wystarczy skierować się na https://domisad.pl/catalog/jablon, by się o tym osobiście przekonać. Do wyboru czeka jabłoń Golden Delicious, Jabłoń kolumnowa wczesna, czy Jabłoń Jonagold. To jednak dopiero początek, ponieważ tuż obok czekają sadzonki jabłoni kolumnowej Red River, jabłoni Fuji oraz jabłoni Apistar.

Które gatunki jabłoni wykorzystać na działce?

Tak naprawdę to trudno o wskazanie jednego gatunku, który będzie idealny na działkę. Wszystko dlatego, że mamy do czynienia z drzewkami owocowymi, które nie mają specjalnych wymagań co do podłoża. Wystarczy posadzić je na żyznej, próchniczej glebie, by zapewnić sobie dostęp do smacznych owoców o jakże szerokim zastosowaniu.

Jabłka sprawdzają się jako dodatek do ciast i deserów, owsianki, omletów i sałatek, więc jeśli chcemy mieć je pod ręką, to może warto pomyśleć o posadzeniu kilku różnych drzewek. Nawet z ich zakupem nie będzie żadnego problemu, ponieważ czekają w ofercie sklepu online. Wystarczy tylko wybrać coś dla siebie, a drzewka jabłoni zostaną nam dostarczone pod wskazany adres.

Tagged : / /