Top 10 plaż na Majorce – co warto zobaczyć?

  Dla kogoś, kto jeszcze ani razu nie miał okazji być na Majorce, wybór właściwej plaży na pierwszą podróż może stanowić pewien problem. Warty w tej sytuacji skorzystać z licznych porad i propozycji. My także postanowiliśmy przedstawić Wam absolutne top 10 plaży na Majorce, dzięki czemu podjęcie właściwego wyboru nie będzie przedłużało się w nieskończoność. Trzeba jeszcze zaznaczyć, że wybranie jednej plaży nie dyskwalifikuje pozostałych. Jeśli Was na to stać i chcecie przede wszystkim przeżyć niezapomnianą przygodę na Majorce – to możecie zwiedzić kilka wysp pod rząd. Dzięki temu uda się przygotować porównanie i na przyszły raz łatwiej dokonacie wyboru w kwestii ponownej podróży w tamte niesamowicie malownicze i słoneczne strony! Nie wszystkie Plaże na Majorce są takie same pod względem krajobrazu oraz częstotliwości odwiedzania przez turystów. Zapraszamy więc do zapoznania się z naszym rankingiem!

1. PLAŻA CALA SA NAU

         Dojeżdża się tam z miejscowości Horta. Najbardziej lubią to miejsce młodzi ludzie z uwagi na to, że często odbywają się tam muzyczne imprezy z didżejami. Można się tam wygodnie opalać bez stroju kąpielowego, co też ma ogromne znaczenie dla ludzi, którzy nie lubią ograniczeń na plażach. 

2. PLAŻA CALA LLOMBARDS

         Jedna z tych plaż, która za dnia tętni życiem, a wieczorami prawie całkowicie się wyludnia. Otoczona jest lasami piniowymi, co zdecydowanie wpływa na jej kameralny charakter. Piorunujące wrażenie na turystach robią niezwykle wysokie klify.

3. PLAŻA CALA MONDRAGO 

         Właściwie dwie plaże w jednej, jedna jest mniejsza, druga dostosowana do dużego napływu turystów. Jest to świetnie miejsce do uprawiania wszelkich sportów wodnych i plażowych. Plaża mieści się na obszarze Parku Krajobrazowego, dlatego ma bardzo wysoką rangę, jeśli chodzi o poszanowanie wśród odwiedzających. 

4. PLAŻA ES TRENC

         Z charakterystycznym, drobniutkim piaskiem oraz wydmami. Przyciąga uwagę rodzin z dziećmi oraz osób starszych. W dodatku sąsiaduje z licznymi lokalami gastronomicznymi oraz rozrywkowymi. Spędzając urlop na tej plaży, mamy wszystko na wyciągnięcie ręki!

5. PLAŻA CALA MESQUIDA 

         Jedna z najgłośniejszych i najtłumniej odwiedzanych plaż na Majorce. Idealna dla wszystkich aktywnych amatorów sportów wodnych. Na miejscu wypożyczyć można rowery wodne, łódki i wszystko to, co jest nam potrzebne do szalonej zabawy wśród fal. Plaża jest dość wietrzna, co zachwyci surferów. 

6. PLAŻA CALA TORTA

         Dziki klimat opuszczenia z jednym barem, może się spodobać turystom stroniącym od hałasu i zgiełku.

7. PLAŻA DE ALCUDIA

         Chyba najdłuższa plaża na Majorce, posiada zejścia skaliste i piaszczyste, bezpieczna dla małych dzieci.

8. PLAŻA CALA SANTANYI

         Otoczona klifami, a nawet jaskiniami, przez które można przepływać, kameralna, ale piękna.

9. PLAŻA CALA ANQUILA

         Położona w małym miasteczku Cala Romantica, na pewno spodoba się wszystkim zakochanym.

10. CALA FIGUERA

         Właściwie nie plaża, a miasteczko rybackie, gdzie poznać można kulturę regionu, zaprzyjaźnić się z mieszkańcami i posmakować wszystkiego, z czego słynie ten region  

Tagged : /