Wykładzina hotelowa najwyższej jakości

Solidna wykładzina hotelowa powinna charakteryzować się wysoką jakością. Jej typ bywa dowolny, choć może być np. dywanowa – taką spotyka się w wielu hotelach. Inny przykład to wykładzina elastyczna lub winylowa. Wykładziny elastyczne mogą być jednowarstwowe lub wielowarstwowe. Dobra jakość takich wykładzin jest koniecznością, bo klienci korzystają z nich bardzo często. Dywanowe wykładziny są ładne, ale kłopotliwe – wymagają codziennego odkurzania pokojów oraz korytarzy. Pranie takich wykładzin także musi być bardzo częste, żeby nie gromadziły się tam roztocza lub inne zanieczyszczenia niewidoczne gołym okiem. Owszem, udekorowany tak pokój w hotelu wygląda efektownie i kojarzy się z domem lub jakimkolwiek przytulnym pomieszczeniem, więc rezultat będzie zadowalający, ale zarząd musi zastanowić się kilkakrotnie przed wyborem – nie można dokładać sobie kosztów związanych z konserwacją wykładzin, co często wymaga wykorzystania pralni chemicznej.

Hurtowo i co najmniej na kilka lat

Otóż, wykładzina hotelowa to produkt, który w wielu przypadkach kupuje się w dużych ilościach, hurtowo. Najwięcej wykładzin nabywają hotele sieciowe, ponieważ sieć ma wiele hoteli. Wtedy można oszczędzić, bo hurtowe zakupy niekiedy generują promocje u producentów. Inna metoda oszczędzania na wykładzinach do hotelu nie jest zalecana. Za niską cenę można kupić co najwyżej cienką wykładzinę ze sztucznego tworzywa i już po roku obserwować, jak traci kolory i staje się coraz cieńsza. W ten sposób nie oszczędza się, wręcz przeciwnie, bo wymiana wykładzin z taką częstotliwością ostatecznie generuje całkiem spore koszty. Warto zamiast tego skoncentrować się na szukaniu zniżek dla konkretnej grupy klientów. Wielu producentów oferuje coś takiego, zwłaszcza miejscowych, którzy chętnie wejdą we współpracę z siecią hoteli działającą w regionie.

Porządna wykładzina ładnie wygląda

Do hoteli kupuje się wykładziny mocne, trwałe, odporne na ścieranie. W takich miejscach tak czy inaczej wymiana wykładzin jest dość częsta – co 4-5 lat trzeba wymienić wykładziny na nowe, ponieważ są one już zniszczone. Hotele dbają o jakość, dlatego nie oszczędzają na designie ani na nowinkach rynkowych. Ładny i efektowny wygląd wykładziny jest bardzo efektowny i sprawdza się. Wykładzina podłogowa jest bardzo ważnym elementem zdobniczym każdego hotelu, dlatego też przeważnie dokłada się starań, by wybrać rozwiązanie podkreślające kolor i styl mebli lub pozostałego wyposażenia hotelu.

Tagged : /